Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Fort Wapiti
przywitam Cię ja, Darek

Darek

Prywatnie jestem mężem i ojcem, natomiast w pracy pełnym pasji gawędziarzem, rękodzielnikiem, podróżnikiem i miłośnikiem kultury indiańskiej.
Będę Twoim przewodnikiem, opowiem o każdym interesującym Cię aspekcie.
Pokażę niezwykłe, oryginalne przedmioty.
Opowiem o swojej podróży do kraju Indian.

Uwielbiam przekazywać dzieciom i młodzieży wartości których nauczyłem się od Indian: ekologii, przywiązania do rodziny, gościnności, hojności…

Pasjonuję się też sztuką przetrwania, dlatego mogę Cię nauczyć prostych i skutecznych technik przetrwania takich jak rozpalanie ognia w trudnych warunkach, budowa prostego schronienia, uszycie prostego odzienia z wyprawionej własnoręcznie skóry jeleniej, tropienie w terenie.

Robię to podczas mojej pracy w Forcie Wapiti, który stworzyłem, ale także podczas spotkań wyjazdowych, np na pokazach współczesnych indiańskich tańców w stylu pow wow (m.in. w Sali Kongresowej 2007 r.,na Zamku w Chudowie 2009, 2010 i 2011 r.,w Muzeum Podkarpackim w Krośnie 2013 r., Pow Wow Uniejów 2003-2016 r.).
Moje rękodzieło było wystawiane w Muzeum Etnograficznym Warszawie oraz w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej. We współpracy z Fundacją Dom Kultury w Warszawie oraz z ekipą skansenu indiańskiego “Fort Hantajo” z Borzych prowadziliśmy programy dla młodzieży związane z kulturą indiańską (2008,2009).

Tą całą wiedzę przekazuję podczas warsztatów i obozów w Forcie Wapiti.
Tego wszystkiego możesz się ode mnie nauczyć!

Nasze referencje:

Spotkanie odbyło się pod koniec stycznia. Dzieci były zachwycone wiedzą prowadzącego, eksponatami i sposobem prowadzenia. Było sporo wiedzy na temat Indian i dużo eksponatów, które wzbudziły zachwyt u dzieci np. autentyczny pióropusz, zabawki indiańskich dzieci, broń itp. Spotkanie zakończyła wspaniała ruchowa zabawa, która spowodowała dużo śmiechu.
Marta Stanisz Szkoła 93 w Krakowie

Strzelanie z łuku, łowienie ryb, pogoń za bizonem ... dzieci dają się ponieść czarowi indiańskich opowieści. Warto to przeżyć, także, gdy jest się rodzicem.
Justyna Polakowska, mama Jurka

Wioskę indiańską odwiedziłem kilkakrotnie. Dziękuję Wam za cały dzień OGROMNEJ wiedzy historycznej i kulturowej nt. Indian. Są też różne animacje dla dzieci. Pierwszy raz widziałem żeby ktoś potrafił dzieci zabawiać przez pół dnia prostymi grami a te się ani razu nie nudziły.
Polecam!
Jakub Nowak, wychowawca w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej

fort wapiti
fort wapiti

ZAPRASZAMY
Tel. +48 515 237 490 Darek