515 237 490 lub 798 482 115

Kulturą Indian Ameryki Północnej zajmujemy się od około 20 lat. W ciągu tego okresu udało nam się zdobyć solidną i opartą na wieloletnich studiach wiedzę. Wykonujemy również repliki rękodzieła indiańskiego wg ściśle określonych technik, charakterystycznych dla różnych plemion. Wiedzę czerpaliśmy z literatury naukowej, korzystaliśmy również ze wskazówek przekazywanych nam przez samych Indian. Większość eksponatów, które zgromadziliśmy przez lata to stroje i rzeczy codziennego użytku Indian Wielkich Równin: Czejenów, Siuksów, Crow, Kiowa. Posiadamy również w swojej kolekcji eksponaty Indian z Regionu Wielkich Jezior: Irokezów, Algonkinów, Ottawów.

Bierzemy udział w wielu projektach, związanych z przybliżaniem kultury Indian Ameryki Północnej. Jednym z nich jest oczywiście Wioska Indiańska w Zalasowej. Występujemy też na pokazach współczesnych indiańskich tańców w stylu pow wow (m.in. Sala Kongresowa 2007 r., Zamek w Chudowie 2009, 2010 i 2011 r., Muzeum Podkarpackie w Krośnie 2013 r., Pow Wow Uniejów 2003-2016 r.). Nasze rękodzieło było wystawiane w Muzeum Etnograficznym Warszawie. We współpracy z Fundacją Dom Kultury w Warszawie prowadziliśmy programy dla młodzieży związane z kulturą indiańską (2008,2009).

Nasza pasja i ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi decydują o wyjątkowości miejsca, jakim jest Wioska Indiańska „Fort Wapiti” w Zalasowej.