Wapiti Camp Obóz na Wzgórzu Jelenia dla rodziców z dziećmi

Wapiti Camp Obóz na Wzgórzu Jelenia dla rodziców z dziećmi

To czas wyjątkowy, który nauczy Was innego spojrzenia na Waszą relację.

Proste czynności w Waszym indiańskim domku tipi, wspólne wieczory przy palącym się w środku ognisku lub w kręgu obozowym, pod gwiazdami, wspólnie z innymi obozowiczami słuchać opowieści...
W ciągu dnia, solidarnie wykonywane zadania obozowe, przygotowywanie posiłków, zabezpieczanie schronienia, to szansa na zbliżenie, lepsze poznanie się. Kiedy będziecie razem wykonywać czynności nawet całkiem proste, ale być może nieoczywiste dla nowoczesnego człowieka, zaczniecie wzajemnie odkrywać swoje talenty, niezauważane w natłoku codziennych spraw. Zaczniecie współpracować, dzielić się ukrytymi marzeniami i pasjami.

Ten wspólny czas da wam możliwość pogłębienia waszych więzi, nauczenia się na nowo wzajemnego szacunku.

Opiekunami obozu są Darek (48 lat) i Filip (20 lat) – ojciec i syn, weterani wspólnego obozowania. Obaj biegli w technikach obozowania, zaprzyjaźnieni z ziemią, na której układają sobie posłanie, palą ogień, spoglądają w nocne niebo. Będą waszymi przewodnikami we wspólnym bytowaniu, będą was uczyć i służyć radą i pomocą, pokażą wam, że nowoczesny człowiek wciąż jest zdolny do zbliżenia z naturą.


fort wapiti


fort wapiti

W tym roku, po raz kolejny, Waszym opiekunem będzie również pan Robert Gatzka- osobowość roku 2020 na Podkarpaciu, Bieszczadnik, były dyrektor Parku Ochrony Bieszczadzkiej Fauny, tropiciel i naukowiec zajmujący się dużymi drapieżnikami Bieszczadzkimi: Niedźwiedziem brunatnym, Wilkiem i Rysiem.
Możecie liczyć na jego opowieści i umiejętności oraz na pasjonującą grę na orientację w terenie, którą pan Robert dla Was przygotował.
Obóz inspirowany jest kulturą indiańską, w której niezwykle ważnym elementem było wychowanie młodzieży w duchu szacunku dla Ziemi, Natury i wszystkich stworzeń. Wzgórze Jelenia to miejsce gdzie możecie spać na prostym posłaniu w tipi lub wprost pod gwiazdami, z dala od świateł miast, możecie obserwować dzikie zwierzęta i ptaki, szybujące nad Wzgórzem myszołowy, w nocy słuchać puszczyków, wybrać się do żeremi podpatrywać bobry, tropić jelenie, sarny i dziki w pobliżu strumieni ...

Kultura indiańska to również źródło, z którego można zaczerpnąć nieskończoną ilość autentycznych gier i zabaw, podpatrzonych i opisanych przed wiekami przez białych podróżników. W dawnych czasach przygotowywały one młodzież indiańską do trudnych warunków życia, ćwicząc jej zręczność, siłę, ale także umiejętność współpracy pomiędzy członkami grupy, zdrowego współzawodnictwa, ucząc lojalności i prawdomówności.
Ważnym spoiwem obozu jest rozmowa, czas wspólnie spędzony przy ognisku. Będzie czas na biesiadę we wspólnym tipi, przy ogniu nad którym czuwają opiekunowie obozu, ale też czas na spotkanie rodziców w gronie dorosłych, podczas gdy młodzież będzie mieć swoje zadania i rozmowy we własnym gronie.

Przyjazd od godz 11.00 w sobotę.
Kiedy wszyscy uczestnicy przyjadą, koło godziny 11.30 odbędzie powitanie, otwarcie obozu, nauka starej indiańskiej etykiety tipi, omówienie obozowych zasad. Następnie wspólnie ugotujemy obiad w kociołku.
Po obiedzie odbędzie się krótka prezentacja XVIII i XIX wiecznych eksponatów, wraz z opowieścią o dawnym życiu Indian.
Następnie odbędą się gry, które w dawnych czasach przygotowywały dzieci i młodzież indiańską do pełnego trudów życia w puszczy i na prerii: nauka i turniej strzelania z łuku, rzucanie włócznią, strzelanie z wiatrówki, gra przygodowa “Polowanie na bizona”, wymagająca współpracy gra “Ślepy grzechotnik” i jak będziecie mieć siłę i ochotę wiele innych.
Ok godz. 18.00 narada synów oraz równoczesna narada ojców w osobnych tipi.
O godz. 20.00 wspólna kolacja, biesiada, legendy, opowieści, śpiewanie indiańskich pieśni przy ognisku.
Cisza nocna od godziny 22.00 do 6.00 rano.

Niedziela:
Pobudka i śniadanie ok. godz. 8.00,
Po śniadaniu, ok godz. 10.00 czeka nas prawdziwa przygoda - pasjonująca gra na orientację w terenie. Przebywając w lesie, przy okazji będziemy uczyć się tropienia. Naszym zadaniem będzie przedostać się od punktu do punktu w niedostępną dolinę pełną tropów jeleni, saren, dzików. Obejrzymy bobrowe tamy na rzece, ich świeże żerowiska a może uda nam się wypatrzyć zwierzęta.
Po powrocie, ok. godz. 13.00 przygotowanie obiadu.
Ok. godz. 14.00 wspólny obiad i zakończenie obozu.


fort wapiti

fort wapiti

Obóz jest położony w Otulinie Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki, z krystalicznie czystym, wolnym od smogu powietrzem.
Zakwaterowanie w indiańskich tipi, wracamy do prymitywnych rozwiązań z czasów kultury zbieraczy-łowców. Z uwagi na bezpieczeństwo, ogień we własnych tipi palimy mały, tylko pod kontrolą dorosłych oraz we wspólnym dużym tipi lub na środku obozu.
Wyżywienie- Śniadanie możecie przygotować samodzielnie we własnym tipi, lub wspólnym, przy ognisku. Możecie skorzystać z udostępnionych przez nas produktów, albo z własnych. Każdy może liczyć na poranną kawę lub herbatę, ugotowaną w kociołku nad ogniskiem we wspólnym, dużym tipi. Obiady będziemy gotować wspólnie w kociołku. Niezbędna będzie współpraca i zaangażowanie każdego członka zespołu.
Wyposażenie obozowicza:
śpiwór, latarka (czołówka), porządne ubranie w teren: długie, mocne spodnie, kurtka, wysokie buty.
Zakaz używania telefonów komórkowych, laptopów, alkoholu i narkotyków.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PRZYJAZDU WIECZÓR WCZEŚNIEJ I DODATKOWEGO NOCLEGU W CENIE

Cena: 350 zł za osobę (700 rodzic+dziecko). W przypadku przyjazdu z dwójką dzieci, drugie 150 zł. W przypadku przyjazdu obojga rodziców, drugi rodzic 150 zł.


Na cenę składają się:
Jeden lub dwa noclegi w indiańskim tipi,
Wyżywienie w ciągu całego obozu (sobota i niedziela),
Wszystkie zajęcia w obozie i poza nim w ciągu całego pobytu.
Indiański upominek ;)
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia i wpłaty zadatku- połowy kwoty.

Zgłoszenia pod nr tel. 515 237 490 lub pod adresem e-mail: wapitifort@gmail.com
Wpłata zadatku (połowa kwoty) na nr konta:
89 1050 1445 1000 0097 3518 4708
tytuł przelewu "zadatek na Wapiti Camp"
W razie pytań koniecznie dzwońcie, postaramy się na bieżąco rozwiewać wszelkie wątpliwości.

fort wapiti

ZAPRASZAMY
Tel. +48 515 237 490 Darek